AVALEHT | TANTSIJAD | MIS TEOKSIL | REPERTUAAR | ALBUM | KONTAKT
 
Reola segarahvatantsurühm sai alguse 1968. a. novembris. Rühmajuhi ametisse asus Aino Kansvein. Reola kooli mudilasrühma suurekskasvanud tantsijad ja ümberkaudsed noored moodustasid toreda tantsupere.
 
Aino Kansvein
 
Iraida Tõnso, Lembit Tõnso, Mare Saar, Vassili Portnov, Sirje Laan,
Vladimir Portnov, Leo Sarnet, Avo Konsap, Valentina Semjonova,
Daisy Huul, Mall Aso, Niina Look, Heli Laan, Anne Semjonova.
 
Nooruke rühm võttis juba kahe aasta pärast osa rahvatantsupeost. Pideva treeningu ja hoolsa töö tulemusena on tantsitud läbi kolme aastakümne kümnel rahvatantsupeol Tallinas (1970-2004). Eriti suur au sai rühmale osaks esinedes 1980. a. olümpiapidustustel. 1982. a. tantsis rühm TRÜ 350 a. juubelil. 1986. a. maikuus oli tantsijatel külaskäik Valmierasse. Peale suuremate pidustuste on osa võetud kõikidest kodukandi rahvatantsuüritustest. ESTO päevadel (1996) tantsis Reola rühm koos väliseestlastega. Ilusaid eesti rahvatantse esitati Rootsimaal 1994 ja 1997. a. Pikkade aastate jooksul on rühm sulanud ühtseks pereks. Tantsijad on seisnud üksteise kõrval nii rõõmu- kui ka murehetketel. Selle kokkuhoiutunde on tantsijatele sisendanud Aino.
 
Reola segarahvatantsurühm 1998. a. Kalli Ird (juhendaja), Sulev Ird, Anneli Härmson,
Toomas Härmson, Lea Jaaska, Ülle Lepp, Jüri Lepp, Anne- Lea Leppik, Peeter Leppik,
Malle Mutso, Eino Mutso, Anne Tens, Priit Tens.
 
Rühm tantsib folkloorseid ja stiliseeritud rahvatantse. Meie rühma tantsijate keskmine vanus 42 aastat ja rühma 8 paarist 6 on abielupaarid, kes on koos tantsinud 18- 25 aastat. "Reola" rühm kannab Lääne- Eestis asuva Muhu saare rahvariideid. Meie koduvald Ülenurme asub Lõuna- Eestis ülikoolilinnast Tartu 3 km ja talispordikeskusest Otepää 30 km kaugusel. Ülenurmes asub Eesti Põllumajandusmuuseum ja Tartu lennuväli.
 
Rühma 35 sünnipäev Reola klubis 2003. a.
 
"Reola" rahvatantsurühm on tantsinud Soomes, Rootsis, Hispaanias, Itaalias, Lätis, Prantsusmaal ja paljudes Eestimaa paikades. Meil on tihedad sõprussidemed Helsingi Siltanmäe Nuorisuseura rühmaga. "Reola" rahvatantsurühma tantsijad korraldavad stiilseid aastalõpupidusid, simmaneid ja tantsurühma suvepäevi Eestimaa kaunites paikades.
 
Pildistatud rühma suvepäevadel Puises 2004.