AVALEHT | TUTVUSTUS | TANTSIJAD | REPERTUAAR | ALBUM | KONTAKT
 
ÜRITUSED 2008
 

01. JAANUAR uitasin fotokaga Tartu kesklinnas.

Tartu

09. VEEBRUAR toimus IV Talvine Tuhamägede tantsupidu Kohtla- Nõmmel.

Selle aasta talvega on meie kandis lood üsna kehvad (kuigi Otepääl toimub parajasti suusa MM, kus Veerpalu ja Mae võitlevad palehigis kõrgete kohtade eest) ja seetõttu otsustasime meie põhja sõita. Kohtla-Nõmmele IV Talvisele Tuhamägede Tantsupeole. Otsisime talve “maa alt ja maa pealt, sõprade ja vaenlaste hulgast“ ( sõnad filmiklassikast).  Leidsime aga muheda kaevuri,  vanad sõbrad Muhu saarelt ja Tormast, loitsud Maaemale ja lepituse kiviaia,  koos meiega lustivad rahvatantsijad,  suure südamesoojusega korraldatud peo. Segarühma mehed ja naised, meie neiud ja lapsed tantsisid kõiki tantse, mida oskasid ja mida ei osanud nii, et turi ning jalad märjad. Kui me seal  Tuhamägedel üles ja alla tiirutasime, tõrvikutega sammusime ja rahvalikke tantse tantsisime, siis tekkis tõeliselt ürgne tunne. Ja kui veel lumi oleks olnud...

Tuhamäed

16. VEEBRUAR Taara-Upsijad 25+5 Luunjas kell 18. Meid kutsuti sünnipäevale! Oleme ju Taara- Upsijate tantsijaid endale näpsanud. Anne, Alar, Maire ja Uuno. Sünnipäevalapsed tantsid algatuseks põimikuna 26 folkloorset tantsu jütti ja siis mõningase pausi järel veel 11 autoritantsu. Aga eks sellises vanuses peabki ju selliseks maratoniks suuteline olema. Külalised, "Vikerkaar" Tartust, "Loits" Suure- Jaanist, "Kolumats" Rannust ja meie Reolast, olime suutelised vaid kaheks lühikeseks tantsuks. Ja kuna me olime ikkagi külalise staatuses, siis ei tohigi meilt rohkem nõuda. Soovime veelkord palju õnne, TAARA-UPSIJAD! 

Taara- Upsijad

23. VEEBRUAR Eesti Vabariigi 90. aastapäeva kontsertaktus Reolas kell 19. Aktus algas lauluga "Mu isamaa, mu õnn ja rõõm", mille esitas Ülenurme Gümnaasiumi poistekoor. Pidupäeva tervitustega esines vallavanem Aivar Aleksejev. Oma säravad ja Vabariigi 90 sünnipäeva väärilised etteasted tegid naisrahvatantsurühm, naisansamel So- Le, memmede laulu- tantsurühm, Ülenurme Gümnaasiumi vilistlaskoor, segarahvatantsurühm (s.t. meie), Seenior Big Band koos solist Jaan Kriveliga ja Kuuste naiskoor. Jalakeerutuseks mängis juba eelpool mainitud Seenior Big Band.

Vabariigi aastapäev

01. JAANUAR- 31.DETSEMBER IGAL AASTAL ja peaaegu igal teisipäeval. Selleks, et särada lavalaudadel, tuleb tasapisi ka trenni teha. Ühest sellisest teisipäevast sai tehtud üks pisikene fotoreportaaž (kui oled avanud albumi, siis seal mugavamaks edasiliikumiseks kliki hiirekese vasaku klahviga fotole).

01. MÄRTS toimus Kambjas esimene Tartumaa talvine tantsupäev. Osales 16 rühma ühtekokku 220 tantsijaga. Ürituse eestvedajateks olid Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskuse Tartumaa spetsialist Astrid Hallik (tema tehtud on ka albumisse lisatud fotod)), Riho Pohla Raplamaalt (segarahvatantsurühma Hopsani juhendaja) ja Kambja valla kultuuritöötaja Pille Tammelaan. Loodame siiralt, et juba järgmisel aastal võtab sellest vahvast talvepeost osa ka peoperemees TALV ise, sest, et sellel hooajal ei viitsinud ta osa võtta peaaegu mitte ühestki Eestimaa pinnal toimuvast lumega seotud tegemisest. OK!

31. MAI  sai teoks järjekordne ja osalejaterohke (nii pealtvaatajate kui ka osavõtjate poolest) Tartumaa tantsupäev Elvas alapealkirjaga "Koit ja Hämarik". Koiduks olid erinevad eesti rahvatantsud ja Hämarikuks flamenko-, kõhu-, latiino-, mustlas- ja kantritantsud. Täname korraldajaid ilusa peo eest!

23. JUUNI Jaanipäev. Ka selleaastane Jaanipäev  Ülenurme vallas toimus ilmataadi taktikepi järgi. Kui algselt oligi plaanis taidlejate etteasted õues ära toimetada, siis sellele plaanile pani punkti asjaolu, et helitehnik Vello hakkas helivõimendamise tehnikast liigse õhuniiskuse tõttu positiivseid laenguid saama. Seetõttu toimuski ürituse niinimetatud ametlik osa Reola klubi katuse all. Esinesid Reola sega-, nais- ja memmederühm ja laululugu esitasid naisansambel SoLe ja Reola memmed. Igatahes taevataadile see kontsert meeldis ja ta otsustas taevaluugid kinni keerata. Lausa nii, et  Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev ja õhtujuht Jaan Aitaja said siiski lõkke süüdata ja rahvas väljas ansambel Quvalda saatel tantsida .

14.- 25. JUULI  saigi teoks meie, kohati üle kivide ja kändude toimunud, unistustereis Horvaatiasse. Marsruut riikide kaupa oli siis järgmine: Eesti, Läti, Leedu, Poola, Slovakkia, Ungari, Sloveenia, Horvaatia, Itaalia, Bosnia- Hertsegoviina, Horvaatia, Ungari, Slovakkia, Poola, Leedu, Läti ja Eesti. Aga mis me siin siis nii pikalt lobiseme- kliki kõrval asuvale pildile ja vaata kuidas siis meie reis läks.

16.- 17. AUGUST suvepäevad. Meie järjekordsed suvepäevad said alguse Haapsalus ja lõppesid Puises Sulevi pool just nagu neli aastat tagasi. Haapsalus toimusid parasjagu Valge Daami päevad ja seoses sellega oli kesklinnas ohtrasti erinevaid üritusi toimumas. Külastasime linnust, laata, jalutasime Kuursaali eest ning seest läbi ja tegime pisikese fotosessiooni kuulsa Tšaikovski pingi juures. Lea endine klassivend Urmas kutsus meid enda juurde külla, et pakkuda meile kohvi ja oma küpsetatud saia. Tema on pastor Haapsalu metodistide kirikus. Sai oli nii hea, et Ene otsustas ka omale saiaküpsetamise riistapuu osta. Lõpetuseks külastasime Haapsalu raudteemuusemi ja sõitsime edasi Puisesse. Katsime laua kõige selle meelepärasega mida igaüks oli kaasa toonud, panime grilli hakkama ja siis algaski suvepäevade meelelahutuslik osa koos tantsu ja tralliga. Pisut hiljem otsustas Sulev meid siiski veel väikesele kultuurijalutuskäigule viia 1,5 kilomeetri kaugusele Puise külas asuvasse Nina tallu, kus on suur käsitöötuba või siiski õigemini väljendudes käsitööhall. See oli väga tervistav ja silmaringi laiendav jalutuskäik. Järgmisel päeval oli meile välja pakutud paadisõit Kessulaiule, mõttega pidada seal maha üks väike piknik. Kuid kuna ilmatargad olid välja hõiganud tormihoiatuse, siis pidime piirduma umbes tunnipikkuse meresõiduga kaluripaadis. Suvepäevad lõppesid juba traditsiooniks kujunenud seljankaga ja mille traditsiooniliselt keedab meie jaoks Lea. Igatahes otsustasime, et nelja aasta pärast toimuvad meie suvepäevad taaskord samas kohas kui ainult Sulev ka asjaga päri on.  

23. AUGUST Suvesimman koos sõpradega ehk Rahvamuusikaansambli Ülenurme 25. sünnipäeva kontsert. See laupäevaõhtu oli tõeliselt mõnus sünnipäev koos sõpradega. Nendeks olid teiste seas ka oma Reola klubi  Rõõmsameelsed memmed ja meie ning So- Le lauljad. Ansambel Siller Ilmatsalust meelitas murule tantsima ka külarahva. Kaugemalt tulijateks olid meie suureks rõõmuks Rootsi rahvamuusikaorkester Nyköpinghus Spellmansgillet, kelle viiulimäng ja rahvamuusika on meid alati võlunud. Lisaks veel käsitöö näitus- müük ja maitsev supp. Mõnusat muusikat sai jalakeerutuseks Konguta Kapellilt. Tore oli näha ka kunagisi muusikute ridadesse kuulunud n.ö. vilistlasi ja fännklubisse kuuluvaid pereliikmeid. Kõik see kokku moodustas ühe kena ja igati kordaläinud sünnipäevapeo. Soovime Rahvamuusikaansambel Ülenurme muusikutele jätkuvat tahet ja energiat veel paljudeks aastateks!

06. SEPTEMBER sai teoks järjekordne ja iga- aastane Tartu Sügisnäitus ja Tõuloom, aastanumbriga 2008, Eesti Põllumajandusmuuseumis.Toimus tõuloomade näitus- konkurss. Samas oli muuseumis avatud ka sügislaat, õpitoad ja oli võimalik tutvuda muuseumi püsi- ja ajutiste näitustega. Meeleolu aitasid tõsta teiste seas ka Konguta kapell, Reola kultuurimaja segarahvatantsurühm (ehk meie), lõõtsamees Ervin Lember, Kaarel Tuvike ja ansambel Lindpriid. Päeva aitasid läbi viia Olev Saveli ja Jaan Aitaja.

08. NOVEMBER kutsus Ülenurme Lions Klubi meid esinema mardipäeva heategevusüritusele. Õhtu oli meeleolukas, sest tegu oli ju mardipäeva eelõhtuga. Peale meie esinesid seal veel mardikommete tutvustamisega Terje ja Marietta. Lisaks Jaskar tantsukeerutuseks ja põnevust lisas veel heategevusloterii. Kõige olulisemaks osaks oli oksjon, mille tulu läks ühe noore ja toreda tüdruku liikumisvajaduste parandamiseks.

29. NOVEMBER meie rühma 40. sünnipäev. Me täname endiseid tantsijaid, tänu kellele hoiti erinevatel aegadel  "tuld ahju all", "lippu lehvimas", "lippu kõrgel" . Samuti täname ka kõiki külalisi, keda olime kutsunud seda nooremapoolset sünnipäeva aitama läbi viima. Ja ka Torma naisrühm ja muusikud olid oma kodukoha nime väärilised, sest sõna otseses mõttes tormasid nad meie poolt läbi (tulid-tegid-läksid). Ja tänud kõigile, kes aitasid seda sünnipäevapidu läbi viia! NB!: loe ka artiklit Ülenurme valla lehest "Olevik".

23. DETSEMBER tegime piduliku analüüsi möödunud aastast. Keset kõige tulisemat diskussiooni maandusid meie sekka mingisugused punasesse riietatud tegelased, kes nimetasid ennast jõuluvana poolt volitatud ametimeesteks. Me jäime neid muidugi uskuma ka, sest väikese etteaste eest jagasid nad kõigile headele lastele (ja seda me kõik oleme ju) kingitusi. Ja taaskord tuli tõdeda, et heas seltskonnas lendab aeg kiiresti. Häid jõule kõigile!

 
ÜRITUSED 2004/2005, ÜRITUSED 2006, ÜRITUSED 2007, ÜRITUSED 2009, ÜRITUSED 2010, ÜRITUSED 2011,
 ÜRITUSED 2012