AVALEHT | TUTVUSTUS | TANTSIJAD | REPERTUAAR | ALBUM | KONTAKT
 
ÜRITUSED 2009
 

16- 18. JAANUAR Toila SPAs akusid laadimas. Täname Ülenurme vallavalitsust, kes kinkis meile rühma juubeli puhul selle lõõgastava puhkuse. Kõige muu tähtsama ja vähemtähtsama tegevuse kõrval leidsime ka aega suvise tantsupeo tantsude õppimiseks. Esimese ülevaatuseni on aega ju jäänud vaid napid kaks nädalat.

1. VEEBRUAR Tantsupeo MERI neljas laine ehk oma oskuste tõestamine vol. 1 Raatuse Gümnaasiumis. Tantsudeks Maie Orava "Kalamees", Ülo Luhti "Kalamehe jutt" ja Anna Raudkatsi "Tuljak".

23. VEEBRUAR Eesti vabariigi kontsert Reola kultuurimajas kell 19.00. Esinesid Reola naisrühm, memmede rühm, ansambel "SoLe", Haaslava meeskoor ja Reola segarühm. Aastapäevakõne pidas Ülenurme vallavanem Aivar Aleksejev. Jagati kätte iga aastased aasta teo auhinnad je mis kõige tähtsam- alates sellest kuupäevast on ka Ülenurme vallal ametlikult sisse õnnistatud oma valla lipp. Tantsulugusid esitas ansambel "Nukker kukeke".

24. VEEBRUAR Vastlapäeva ja Eesti Vabariigi aastapäeva ametlik ja pidulik vastuvõtt ja tähistamine Kambjas kell 15.00. Alustuseks said teoks kelgutamise ja liulaskmise meistrivõistlused ausambamäel. Sellele järgnes rongkäik kiriku juurde, kus pakuti maitsvat hernesuppi ja tunti rõõmu mõnusast talveilmast. Peale seda toimus Vabariigi aastapäeva pidulik tähistamine meie väikese ja tegusa kollektiivi presidendi (Kalli) kodus.
28. VEEBRUAR Talvine tantsupäev Tartumaal, Kambjas. Ülevaate sellest, mis toimus, saad siis kui klõpsad paremal asuvale pildikesele.
6. MÄRTS Ülenurme valla kirjaneitsi Maire Henno kutsus Lähte naiskoori (dirigent Mall Türk) ja meeskoori Gaudeamus (dirigent Lauri Breede) gümnaasiumi aulasse naistepäevaeelsele kontserdile. Meid, Reola segarühma, reklaamiti üllatusesinejatena. Eks me siis üllatasime iseennast ja teisi, sest 6 tantsu lõbusate, armsate ja eestimaisete laulude vahel tulid hästi välja. Lauljad, tantsijad ja üksikud kultuurihuvilised kuulajad said lusti hinge ja sära silmadesse.

4. APRILL Tantsupeo MERI viies laine ehk oma oskuste tõestamine vol 2. Nüüd on see siis tehtud ja jääb üle vaid oodata kohtunike karmi, aga selle eest õiglast otsust. Väidetavalt pidavat kõik rühmad tantsupeole saama kuid kes esinejate rollis ja kes pealtvaatajate rollis- vaat seda nüüd selle ülevaatuse põhjal siis otsustataksegi.

26. APRILL olime kutsutud Reola memmede sünnipäevale. Päevakangelased esitasid küllakutsutuile täiemahulise kontserti mis sisaldas nii tantsu, laulu kui ka luuletusi. Päeva juhtis Peep Puis ja jalakeerutuseks mängis Ülenurme Rahvamuusikaansambel. Meie, Reola segarühma mehed, kinkisime memmedele asja mida me kõige rohkem "oskame"- me nimelt laulsime. Täname kuulamast ja kutsumast! (KUTSE)
16. MAI meie rühma kõige uuem ja ühtlasi ka kõige noorem liige Aavo kutsus meid endale külla. Me ei lasknud sellist kutset endile kaks korda esitada ja lubasime õigeaegselt kohal olla. Üks selle õhtu kulminatsioone oli kindlasti Aavo poolt vande andmine ja meie rühma vastuvõtmise tseremoonia läbiviimine (vande sisu on konfidentsiaalne ja siseringist väljapoole avaldamisele ei kuulu). Veetsime mõnusalt aega koos sauna, grilli ja kõige sinna juurdekuuluvaga. Täname lahket pererahvast, Aavo isa kes on meie rühma vilistlane ning Aavo venda ja õde selle laupäevaõhtu eest.
26. MAI Tartu Laulupeo eelproov tantsijatele.
05. JUUNI Otepää on meie tantsurühmale ikka tähenduslik olnud. Nii ka nüüd, 5. juunil jäi kalmistule värelema küünlaleek ja soe hingus puudutas meid kõiki.
Anne- Lea, Kalli ja Peeter sõitsid Otepääle presidendi kingitust vastu võtma. Eesti lipp sai 125. aastaseks. Meiegi olime selle imeväärse rahvusliku ürituse osalised ja kingituse väärilised. Vihmavalingud ei heidutanud tantsijaid, lauljaid, hobuseid ja prominente. Meeleolu ja nahavahe said kuumaks köetud. Oma lippu kõrgel hoides, naeru, lusti ja lõbusate hüüdlausete saatel liikusime piduplatsile. Taevas meie peade kohal oli sõna otseses mõttes sini- must- valge.
13. JUUNI Tartu laulupidu 2009. Tänavuse laulu- ja tantsupeo Üheshingamine kalendris, juunikuu leheküljel, on Kihnu vanasõna: "Tantsijad need taeva suavad, kuardimängijad need katlas kievad". Tartu laulupeol pani taevataat lauljad ja tantsijad proovile, et kas on ikka väärilised taeva saama. ON! Tantsud said tantsitud, laulud lauldud ja pillilood mängitud. Vihm pole meid kunagi seganud vaid aiva meeleolu tõstnud (vähese toega Oodinile). Rongkäigus kruvis Peeter tempo nii kõrgeks, et vett pritsis kahte lehte. Jõudsime kohale seitsmeks ja pidu võis alata.
23. JUUNI jaanipäev. Selle aasta Jaanipäeva kontsert toimus sootuks erinevalt paljudest eelnevatest- vihma ei sadanud. Kontsert toimus nagu ka eelmisel aastal Reola kultuurimaja kõrval, kuhu oli tehtud uus külakiik ja suur lõke. Taidlejatest esinesid memmed, naisrühm, naisansambel SO- LE ja segarühm. Kuna ees on ootamas tantsupidu siis olid ka tantsud suuremalt jaolt sellest repertuaarist. Jaanituli süüdati võidupäeva tulest läidetud tõrvikuga vallavanem Aivar Aleksejevi poolt. Õhtu edasist käiku sisustas ansambel Pasadena. Oli mõnus suveõhtu ja meie, mehed, olime kained grupijuhid. Päriselt kah!
29. JUUNI- 5.JUULI tantsupeo proovid ja XXV Laulu- ja XVIII Tantsupidu ÜhesHingamine. Põgusa ülevaate saamiseks klõpsa kõrvalolevale pildikesele.
24.- 26.JUULI PALANGA. Kuna meie tantsurühmal on juba paljude aastate jooksul saanud traditsiooniks korra suve jooksul kodust välja saada ja kusagile reisida, siis tegime ka sellel aastal samamoodi. Loe edasi...
15. AUGUST olime kutsutud esinema Vana- Kuustesse kohaliku naisseltsi poolt korraldatud kogupere päevale.
20. AUGUST suvepäev kuskil lõuna eestis (kanuumatk). Täpsem info peale seda kui info laekub, seniks aga pilte.
07. NOVEMBER kell 18.00 Torma naisrühma 10. sünnipäev. Nagu kindlaks sündmuseks on igahommikune päikesetõus on sama kindel ka see, et kes siia ilma sündinud, sellel on ka iga aasta kindlal kuupäeval sünnipäev ja teistest ei erine selles suhtes ka Torma naisrühm. Ja selle lühkese eluea jooksul on nad suutnud endale soetada nii palju sõpru ja tuttavaid (meie ka nende hulgas), et kui me akadeemilise veerandtunnise hilinemise raamides Torma kultuurimaja juurde jõudsime, siis tekkis väike probleem meid kohale toimetanud väikebussile parkimiskoha leidmisega. Aga täname neid küllakutse ja toreda laupäevaõhtu eest ning veelkord... PALJU ÕNNE!
28. NOVEMBER olime kutsutud  Nõo Vana Tantsuklubi 10. aastapäeva tähistamisele paljude teiste seas ka meie. Külalisi jagus nii lähedalt, kui ka kaugemalt, nii eestimaalt kui ka idamaadest. Külalised eestimaalt ja sünnipäevalapsed esitasid kodumaiseid rahvatantse ja kaugemalt maadest tulnud eksootilisemaid tantse. Üheks üllatusesinejateks oli kuulus balletitrupp (nimi ei tule kahjuks meelde), kes esitas kuulsa klassikalise tantsu "Luikede järv". Tantsude vahele põimiti laululugusid ja jalakeerutuseks mängis Väägvere kapell. Täname ja palju õnne teile!
13. DETSEMBER Ülenurme Pere- ja noortekeskuse suursündmus JÕULURÕÕM 2009 Vanamõisa platsil. 
 
ÜRITUSED 2004/2005, ÜRITUSED 2006, ÜRITUSED 2007, ÜRITUSED 2008, ÜRITUSED 2010, ÜRITUSED 2011,
ÜRITUSED 2012