AVALEHT | TUTVUSTUS | TANTSIJAD | REPERTUAAR | ALBUM | KONTAKT
 
ÜRITUSED 2010
 

05. JAANUAR, teisipäeval saime tavapäraselt kokku, et meenutada möödunud aastat ja soovida kaaslastele HEAD UUT AASTAT. Samas, aga ise olime üsnagi tavapäratud: mehed↔naised, naised↔mehed, maalid↔helgad, ülud↔misterid, poisid↔beibed! Kusagilt kaugelt, kaugelt lõunast oli šeik oma seitsmenda naisega meile külla tulnud. Paraku, aga ei arvestanud nad siinseid ilmaolusid ning seetõttu olid nad meil valitseva karmi kliima jaoks ebapiisavalt riietatud. Looritatud daam oli õhtu lõpuks külmast sinine ning kõnevõimetu. Noored näärivanad ei küsinudki paki eest salmi, vaid jagasid ümberkehastumise sildikesi. Naeru, lusti ja tantsuga möödus aeg kiiresti.


JAANUAR 2010, et tantsuüritustele natukene vaheldust luua, siis sai siia vaatamiseks üles seatud kauneid talvepilte Kambjast ja selle lähiümbrusest.


16. VEEBRUAR  tähistasime üleilmset vastlapäeva. Kuna Reola kultuurimaja ümbruses napib selliseid pika liu mägesid, siis korraldasime kelgutamisvõistluse ümber lõkkeplatsi, kus suvel jaanituld tehakse. Võistkonna moodustasid omavahel tantsupartnerid, kus siis tugevam oli vedaja rollis ja nõrgukesem, pastlad käes, reisija rollis. Kuna distants oli piisavalt pikk, siis meie kandis peaksid sel aastal vastavalt sellele ka pikad linad kasvama. Samuti teab kohalik rahvatarkus öelda, et kui vastlapäeval kihutada kelguga ümber lõkkeplatsi, siis pidavat jaanipäeval seal üks korralik ja normaalne lõke tulema. Päeva lõpetasid kuklid, et kaotsiläinud kilod ja kalorid ruttu tagasi saada.


23. VEEBRUAR, Vabariigi 92. aastapäeva tähistamine. Esinejateks olid Reola naisrühm, Reola segarühm ja Reola memmed. Eraldi tantsuga astus üles "Reola meesrühm", seekordseks külalisesinejaks oli Konguta segakoor. Tantsuks mängis ansambel Prii.


06. MÄRTS toimus Kambjas järjekordne Tartumaa talvine tantsupäev, millest võttis osa 250 tantsijat ja mis on seega 60ne võrra rohkem kui mõõdunud aastal. Seekord oli peo kunstiliseks juhiks H. Treffneri Gümnaasiumi Tantsutaldade juhendaja Uve Saar. Üha enam populaarsust koguvat pidu soosis ka ilmataat, kinkides selleks puhuks omalt poolt kauni ja päikesepaistelise talveilma. Peo teine osa toimus Kambja kultuurikeskuses, kus tantsuks mängis Konguta kapell. Kahjuks sellest meie rühm ei saanud osa võtta kuna pidime samal päeval jagama ennast mitme ürituse vahel. Tantsupäev 2010
20. MÄRTS, meeste tantsupeo ülevaatus Hugo Treffneri Gümnaasiumis algusega kell 10:00.
29. APRILL, Tantsupäeval kaerajaanitas segarühma kolmik ja järelkasv, noorte segarühm. Vikerraadiost kostis "Kaera- Jaan, oh Kaera- Jaan..." ja meie 9 tantsijat olime killuke ühest suurest üle- eestilisest tantsijaperest. Vaata esinemist juutuubi riputatud videost, klikates kõrvalasuvale pildile.
15. MAI, Aavo kutsus külla, et hooaja jooksul kogunenud tolm saunas maha pesta ja mittetöises keskkonnas ennast natuke vabamalt tunda. Samas tuli välitingimustes esmaettekandele järgmisel kuul Rakveres toimuva meeste tantsupeo repertuaar. Ja kuna hooaja alguses liitus meie rühmaga neli uut liiget ning nad olid ennast näidanud igati tublide ja kohusetundlike tantsijatena, siis sai ka läbi viidud nende ametlik vastuvõtutseremoonia koos vande andmise, mõne tilga ristimisvee ja kõige muu sinna juurdekuuluvaga. Ja teadagi- heas seltskonnas möödub aeg kiiresti ja vaatamata sellele, et alustasime varakult, jõudis kojumineku aeg ikkagi kuidagi ruttu kätte. Täname kõiki selle toreda õhtupooliku eest, aga eriti muidugi Aavot ja külalislahket pererahvast.
22. MAI, Meeste laulupäev Haaslaval. See on pika traditsiooniga üritus kus meeskooride laul kõlas võimsalt ja "Lindprii" sütitas kuulajaid. Meie mehed laulma ei kippunud, küll aga tantsisid täie lustiga. Vana mehe tarkuse, poisiliku kerguse, joomapoisi uljuse, vaga vee sügavuse ning vaba ja murdumatu eesti mehe jõulisusega said kõik tantsud publikuni toodud. Meeste tantsusuvele on algus tehtud!
05. JUUNI, Tartumaa meistrivõistlused grillimises GRILLFEST 2010 toimusid põllumajandusmuuseumis. Segarühm oma võistkonda kokku ei pannud, kuna me piirdume siiski oma koduaias vorstikeste kärsatamisega ja seetõttu tegelesime tuttavate toetamise ja tantsimisega. Grillisuitsu ja tuult oli küllaga, kauplejaid ja laadalisi jätkus samuti. Pärast kordaläinud esinemist õnnitlesime Mairet, kes seoses järjekordse kooli lõpetamisega on taas ühe diplomi võrra rikkam. Grillfest 2010
11- 13. JUUNI Meeste tantsupidu 2 Rakveres. Seekordse tantsupeo nimeks oli Elementaalne. Vaatamata vihma, tormi ja teab, mida veel lubavale ilmateatele, õnnestus kolmel tuhandel osalejal proovide ja esinemiste karussell suurema mureta (ilma suhtes) läbi viia. Ja ega sellistele pisiasjadele polnudki aega tähelepanu pöörata, sest tänu lühikesele ettevalmistusajale oli programm tihe ja peo õnnestumise nimel tuli kõigil endast anda kõik ja rohkemgi veel. Aga kõik ei peagi ju teab mis lihtne olema, sest tegemist oli ikkagi MEESTE TANTSUPEOGA ja viimane, ehk siis kolmas kontsert tuli juba päris hästi välja kah (tundus vähemalt niimoodi). Siinkohal siis väike ülevaade trennidest ja kontsertitest läbi Kalli, Sandra, Malle ja Eino kaamerasilmade. Järgmine meeste tantsupidu pidi kuuldavasti toimuma juba nelja aasta pärast, nii et varsti näeme- raisk... Elementaalne
20. JUUNI Peipsiäärsete maakondade laulu- ja tantsupidu Elvas. Seekord oli meie rühm esindatud küll vaid ühe tantsijaga ja seda kaudses mõttes. Nimelt tantsib meie tantsija Taavi vabal ajal, s.t. meie rühmas tantsimisest vabal ajal, TÜ  Rahvakunstiansamblis. Mis seal salata- praegusel raskel ajal tuleb tööd rügada ikka mitmel rindel. Päris mõnus on vahel harva sellisest toredast etendusest pealtvaatajana osa saada.
23. JUUNI jaanipäev. Jaanilaupäev (võidupäev) on ju üks mehine püha. Seetõttu olid Reola kiigeplatsil kõige sagedamini tantsu vihtumas just segarühma mehed. Hoo, lusti ja mõnuga! Naised läksid lõpuks neid veidi segama, aga sellist tormilist aplausi ja kaasaelamist, nagu meestele osaks sai, küll ei järgnenud. Siiski oli Reola publik vahva ja tänas naisrühma ning tantsumemmesid, vilistlaskoori ja Gerdat. Vallavanem Aivar süütas ilusa jaanitule. Lustlik pidu jätkus vahva pundi, Lehmakommionude saatel. Üllatuslikult tõid nad Saaremaalt Tornimäe rahvatantsurühma meeste tervituse meie meestele. Nendega koos võideldi õlg õla kõrval paar nädalat tagasi Rakveres toimunud meeste tantsupeol (maailm on ikka üllatavalt väike). Mõnusas autobaaris hakkas tärkama idee, et järgmisel jaanipäeval põrutaks mere taha. Elame, näeme!  

VIDEO 1
VIDEO 2
26. JUULI- 06.AUGUST sai teoks Inglismaa- Šotimaa reis. Klõpsa paremal asuvale pildile ja loe ning vaata, kuidas see meil läks. 
16. AUGUST Valgjärve vallas Pikajärve mõisas toimus tantsupäev "Tantsin läbi elu". Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, et kell 17:02'49'' tekkinud paanika- appi, kus mu püksid on?!?- sai lahenduse kell 17:06'23'', kui tavapärasest veidi teistsugune paaridessejagunemine võimaldas ühel mehel siiski rahvarõivais tantsida. Nimesid me ei nimeta, aga Taavi, sul olid lihtsalt valet värvi śortsid. Kell 18 ootasid meid külla Cantervilla loss, mida õhtu edenedes ka seestpoolt imetleda võis, ja lossipark, kus koos teiste Lõuna- Eesti rühmadega kontserti nautida. Tantsupäeva ideed kandsid pea 120 tulevast ja olevat memme ja taati sisemaalt kui ka piiri äärest. Enne kui lava said endale Kirile ja Karoli Loo, nägime ära 40 etteastet. Päris lahe... (Triin)
20. AUGUST simman Reolas. Kui meie piknikukorviga Uhtisse jõudsime, oli Kambja puhkpilliorkester juba mängimist alustanud. Ühiselt jalutuskäigul läbi küla kohtas kirev seltskond heatahtlikke päriselanikke, kes pakkusid head- paremat lihapirukatest kangemate meestejookideni. Igale kostitajale kõlas tänutäheks ka lauluviis. Suuremaks tantsimiseks läks jalutuskäigu põhipeatuspaiga, värskelt renoveeritud Uhti kõrtsi juures. Rahvasuus on see klassitsistliku fassaadi ja kõrge viilkatusega kivihoone tuntud ka Valge- Reola ja Valge kõrtsina. Kaera- Jaani aastale kohaselt oli seal esimeseks tantsuks just see. Algul siis eestlasele kohaselt ikka tagasihoidlikult ja ettevaatlikult, teisel katsel aga juba ka ümbritsevat rahvahulka kaasa haarates. Kui tagasi kultuurimaja juurde jõudes supp söödud, oli esinemisjärg Tartu Tamme gümnaasiumi vilistlaste orkestri käes. Alles aasta tegutsenud ja tõepoolest ainult selle kooli vilistlastest koosneva orkestri repertuaaris on väidetavalt juba 50 lugu. Õhtu lõpetasid aga kuumad Kihnu poisid, kelle kaasakiskuvad rütmid isegi meie sõbrad Taara rühmast kohale meelitasid. (Kalli käsul, Aavo tahtel...Triin) Uhti 2010
02. OKTOOBER läksime omadega rappa ehk siis toimus väljasõit Endla Looduskaitsealale. Selleks, et me päris sohu ei vajuks, laukasse ei upuks, mürgiseid marju ei sööks ega igavusse ei sureks, oli meid sel vesisel teekonnal saatma tulnud Viljar Purgel. Pärast sissejuhatvat osa näitusetoas, kus oma rasket tööpäeva topistena punnitasid teha nahkhiir Nemo, kobras Kalle, sookurg Sass, mustpea- rähn Ferdinand ja kes kõik veel, suundusime maalilisele retkele Männikjärve rappa. Veel uduvinene raba ja päikesepaiste muutsid vaate miljonieuroseks. Lisaks pakkus kurjakuulutavalt õõtsuv ja kõikuv laudtee närvikõdi nagu Ameerika mäed. Ja seda eriti üle laugaste minnes. Muuhulgas sai tõestatud, et retk värskes õhus mõjub ergutavalt seedeelundkonnale, sest pärast matka pakutud ülimaitsev, kodukootud seljanka läks nagu kerisele. Lisaks sai sealsamas peetud ka Anne sünnipäeva. Edasi suundusime Kassinurme linnamäele, kuid seal ei olnud kedagi kodus. (Taavi)
23. OKTOOBER Luunja Kultuurimajas Tartumaa taidlejate päev. Luunja Kultuurimaja kutsus kaunil sügisõhtul Tartumaa taidlejad kokku. Kes ees, see mees! Kes kiirem see esineb! Olime meiegi käbedad "poisid" ja kõigi rõõmuks kontsertkavva lisatud. Peol oli tantsijaid, lauljaid ja pillimehi Varalt, Elvast, Tartust, Puhjast, Reolast, Kambjast ja Saarijärvilt (Soomemaalt). Lustlikud ja väljapeetud laulud, klassikalised ja showlikud tantsud, rahvuslikud pillilood panid publiku (enamuses osalejad ise) kaasa elama. Meie meremeeste (nende hulgas kogemata ka üks merenaine) esitatud "Vaga vesi" ja eelnevalt naisrühma esitatud "Nõidade tants" pani publiku lausa kihama. Meremehed/-naised esitasid tantsu sellise ühtsusega, et äkki kaupleks rühma Jaan Tätte jahile külalisesinejaks. Vaikse ookeani vetel pole enamus meist veel seilanud. (jutustas Kalli, pildistas Malle)
20. NOVEMBER tantsurühma "Kavalik" juubel Kongutas algusega kell 17:00. "Parim viis ennast rõõmustada on rõõmustada kedagi teist". Laupäeval olid Annikorus Kongutas kõik rõõmsad: juubilar ise, sõbrad- tantsijad, vilistlased, lapsed, memmed, lauljad, pillimehed ja kohalikud VIP-id, asjaajajad. "Tegutsemine on meeleheite vastumürk" . Pimedal ja vihmasel sügisõhtul silmale, kõrvale, kõhule, jalgadele ja hingele pakutu nauditav ja väga, väga lõbus. "Enamik inimesi on nii õnnelikud, kui nad otsustavad olla". Meie, Reola segarühma tantsijad, oleme õnnelikud, sest pidu oli tore. "Õnn tuleb esmalt rahulolust iseendaga ning seejärel sõprusest ja vestlustest väheste valitud kaaslastega". /mõtteterad Reola kingituselt Kavalikule raamatust "Öeldud on..."/ (Kalli) Kavalik 20
27. NOVEMBER Kolumatside pidupäiv om kellä säitsme paiku (lõige nende kutsest). Niisiis- Kolumatsi katekümne viies pidupäiv "Matsi jääva matsidess" olli üits vahva pido. Priipääsega saime sisse, kaesime näitemängu, mida vedäss päris Kolumats. Sõime matsiputru, mis olle jummala hää, jõime matsijuuki, mis nakas pähe ja tanssime "K:O:I" nimelise kamba järgi. Kõik tulle hästi vällä. Üüpimeduses saime kodo.
05. DETSEMBER Lõunakeskuses jõuluvanadega kohtumas. Sellel nädalavahetusel toimus Tartus X Ülemaaline Jõuluvanade konverents ja sellele üritusele olime palutud esinema ja rahvast tantsitama ka meie. Ei tea, kas selle põhjuseks on meie naiste rahvarõivaste juurde kuuluvad punased põlled, mis harmoniseeruvad hästi jõuluvanade tööriietega või on see tingitud millestki muust. Igatahes jõudsime meile antud poole tunni jooksul esitada mõned tantsud ja õpetada neid ka pealtvaatajatele, kellest paljud olid, üllatus- üllatus, meile tuttavad rahvatantsijad Eestimaalt ja nende tuttavad rahvatantsijad Soomest. Ja nagu lähenevatele jõuludele kohane, saime ka esinemise eest kingikoti ja jõuluvanaga ühispilte teha.
?. DETSEMBER rühma jõulu- uusaastapidu. Kuupäev kooskõlastamisel. Otsustatud! Koosviibimine toimub 01. jaanuaril kell 18.00 Reola klubis, et vahendada värskeid muljeid möödunud aastast. Tegemist on stiilipeoga ja teemaks on "Igal ühel oma stiil".


ÜRITUSED 2004/2005, ÜRITUSED 2006, ÜRITUSED 2007, ÜRITUSED 2008, ÜRITUSED 2009, ÜRITUSED 2011,
 ÜRITUSED 2012