04. VEEBRUAR- Viljandi talvine tantsupidu

Viljandi

Eestimaa vallutanud arktiline külmalaine meid ei heidutanud. Kõigil said selgeks Ullo Toomi raamatust 14 tantsu ja sõit Viljandi 14. talvisele tantsupeole võis alata. Numbrimaagia ei kehtinud vaid õhutemperatuuri osas. Öösel oli väljas 30 miinuskraadi ja kell 14 Viljandisse jõudes miinus 23°C. Eelmisest aastast teadsime täpselt, mida selga ja jalga panna. Teadsime sedagi, et rahvatantsijal ei saa olla külm. Viljandlased ise olid pugenud poodide vaateakendele ja kohvikute laudade taha, kust nad sõbralikult siis lustakatele rongkäigulistele lehvitasid. peoplats sai tantsijaid täis. Hoogsad polkad, labajalad ja reilenderid panid aurama tantsijate turjad. Mütsid olid härmas ja tuju oli viimasepeal. Simmanil Pärimusmuusika Aidas lustisime ise ja nautisime lätlaste tantsuoskust. Viljandis said "jala valgeks" Age ja Andrus ning noorterühma Martin. Aitäh kõigile 15 peolisele ja ka kodustele toetajatele. Kirjutas Kalli, pildistasid Malle, Aavo, Peeter, Kalev ja Sulev!

18. VEEBRUAR- Tartumaa talvine tantsupäev Kambjas

Kambja talvine tantsupäev

Lumises Kambjas kogunesid viiendat korda need, kel tõsine soov oma tantsujäljed lumele jäädvustada. Võrreldes kahe nädala taguse Viljandi peoga, kus külma oli mäletatavasti -25ºC, võis seda üritust oma -7 kraadiga suisa suviseks nimetada. Kambja tantsupäev algas ühistantsimisega vallamaja väravast peoplatsile. Peo juht Tarmo Lillo süütas peotule ja peale seda võisid tantsud jääl ja lumel alata. Tantsiti kuni päikeseloojanguni ning lõpetuseks jagati peolistele kuuma putru, teed ja saiakesi. Edasi suundusid peolised kultuurikeskusesse, kus iga tantsukollektiiv sai teistele oma oskusi näidata lavalaudadel. Meie rühmast olid laval esimest korda Age ja Andrus ning nad ütlesid peale esinemist, et said pisiku... . Lõpetuseks õnnitleti juhendajaid ja peo korraldajaid ning anti üle järgmise aasta peo kunstilise juhi tiitel Kaie Talile. Õhtu jätkus Konguta Kapelli saatel. Pildistas ja jutustas Eints (pilte sai vist liiga palju, aga elate üle).

21. VEEBRUAR- Vastlapäev

Vastlad

Et suvel normaalsed linad sirguksid, lasime meiegi selle nimel enne trenni liugu. Kuna väljas oli pime, siis ei õnnestunud kindlaks teha, kellel kõige pikem liug tuli, aga eks see suvel näha ole, kel kõige pikem lina kasvab. Üheskoos voolisime klubi kõrvale lumest draakoni ja et tal lõbus tuju oleks, siis tantsisime talle paar tantsu kah. Tema ülesandeks on järgneva aasta jooksul klubihoone järele valvata ja vaadata, kas me ikka korralikult trenni teeme. Lõpetuseks sõime vastlakukleid, et kaotsi läinud kalorid kiiresti tagasi saada. Eints

23. VEEBRUAR- Eesti Vabariigi 94. aastapäeva kontsert Reola kultuurimajas

Vabariik

Eesti Vabariigi aastapäeva kontserdil Reola kultuurimajas esinesid eri põlvkondade lauljad, tantsijad ja muusikud, vallajuhid tegid teatavaks Ülenurme valla Aasta Teo 2011 ning õhtu lõpetati mõnusalt rahvalike rütmidega Audru Jõelaevanduse Pundi saatelPildistasid Malle ja Heiki, kirjutas Kalli.

24. MÄRTS- Torma VII rahvapidu

Torma

Anna Raudkatsile pühendatud Torma VII rahvapidu algusega kell 19.00 Torma Rahvamajas. LINK

28. APRILL- rahvusvaheline tantsupäev

Tantsupäev 2012

Juba mitmendat aastat järjest kogunesid kohalikud rahvakultuuri esindajad Reola klubisse, et tähistada üleilmset tantsupäeva. Tantsumuusikat tegema oli kutsutud Väägvere külakapell ja uusi seltskonnatantse õpetas meile Nõo Reaalgümnaasiumi tantsuõpetaja Anne Jürimäe. Klubi poolt oli osalejatele kaetud kena peolaud. Eints

29. APRILL- orienteerumine Pangodis


Ert ja Kati kutsusid meid Pikksaarele orienteerumismängule. Meeskonnad koos ja kaardid käes, asusime sellel poolsaare moodi saarel punkte otsima ja jahtima ning vahvaid ülesandeid lahendama. Tähega puu sai leitud, "pimedatega" kolmnurk moodustatud, "kaev" veega täidetud, meeskond tassitud ja kaaslased sõnadeta juhendatud. Oli tore ja meeleolukas! Kirjutas Kalli, pildistasid Sandra, Malle ja teised.

Citius, altius, fortius


Liikumine ja rahvasport on meile ikka meeldinud. Uisutajad jäävad uusi väljakutseid ootama siis, kui jääolud paranevad, aga ratturid, jooksjad ja kõndjad liitusid massidega. Maikuus silkasid Triin ja Kalev 10 km Elva mändide all. Anne- Lea, Ülle, Lea ja Kalli rühkisid tempokalt samal rajal ühtset kepikõnnisammu hoides. Kuigi ratturile on tuul alati vastu, siis sellest ei lasknud ennast heidutada Kalev, Sulev ja Triin. Samas ei tohi ära unustada ka tugitoolisportlaseid, sest ega nendegi elu kerge ei ole. Osaleda tuleb väga paljudel erinevatel aladel, olenemata ilmast ja aastaajast. Ja see kõik on seljale, istmikule, kõhule oi, oi kui koormav... .

9.-10. JUUNI- Kagu- Eesti tantsupidu Intsikurmus


Üks öö ja kaks päeva Põlvas olid täis ainult positiivseid emotsioone. Lahke pererahvas, rõõmsad tantsijad, hubased magamistoad (koos ööpotiga muide) ja imeline ilm. Treeningud olid eakohased ja juhendajad noored sümpaatsed inimesed. Oluline ei olnudki kumma jalaga tantsu alustada, peaasi, et ühe jalaga. Oluline oli tunnustus maitsva kringliga "Laiali on" tantsu parima esituse eest videovoorus. Pühapäevane tantsupidu ise oli väga hea muusikaga ja tempokate tantsudega imetore etendus. Jalg tatsus ja puus naksus. Ja veel- tantsupidu kujunes nii meeleolukaks, et kohale ilmus ka Kapten Vana Merikaru isiklikult. Siiani elevusest värisevad ristimata rebased Age ja Andrus (parem seelik üle pea kui...). Pildid Malle, Sandra, Eintsi poolt.

PUHKUS


Hurraa! Lõpuks ta siis jõudiski kohale. Aga ega siis keegi sellel ajal niisama jõude lebota. Osad käivad sellel ajal Sitsiilias, teised osad Šveitsis, kolmandad osad tegelevad aktiivselt kodukamaral. Ja selle aja sisse jääb ka esinemine ja suvepäevad Puise küla päevadel. Ilusat suve siis kõigile! Eints

23. JUUNI- jaanipäev Reolas


Seoses vihmase ilma tõttu toimus seekordne vallarahva jaaniõhtu Reola kultuurimajas. Mängude- ja õhtujuht oli Tarmo Lamp, esinesid kultuurimaja taidlejad. Tantsuks mängis ansambel Nukker Kukeke. Pildistas Malle.

SITSIILIA REISILUGU


Aeg on siis nüüd sealmaal, et saame hakata tegema kokkuvõtteid sellel suvel aset leidnud sündmustest. Nagu eelpool mainitud, siis toimus puhkuse ajal mitmeid erinevaid tegemisi, käimisi ja toimetamisi. Reisiti Sitsiiliast Šveitsini ja oldi kutsutud Puise külapäevale esinema. Nüüd on nendest asjadest natuke aega möödunud ning muljed hakanud kinnistuma ja esimesed pildidki ilmutatud. Alustame siis esimesena reisiga Sitsiiliasse.

ŠVEITSI REISILUGU

 

Aasta tagasi, juunis, käisid samal reisil ära enamus meie rühmast. Nad rääkisid sellest reisist nii värvikalt, et me tegime sama reisi nüüd kaasa. Me ei pidanud kahetsema. Šveits oma tuntud headuses võlus meid täiesti. Pilte sai vist isegi natukene liiast, aga jube raske on valida mida võtta või mida jätta.

21. JUULI- Puise küla päevad


Sulev seenior (sen) kutsus meid läänemaale oma kodukülla esinema. Vihmavalingute vahele mahtus tants, seitsme kala supp, kunstniku kodutalu külastamine, ujumine, lõbus grillimine ja päikeseloojangu mitmekordne vaatamine. Hommikuks olid pilved kadunud ja see lubas väikest heinatööd teha ning merevees kümmelda. Oli mõnus nädalalõpp! Kirjutas Kalli, fotod tantsijad ja pealtvaatajad.

4. AUGUST- X Nõo kihelkonnamängud


Sellel aastal toimusid mängud Vissi külas Vapramäe looduskaitsealal ning selle ürituse peakorraldajaks oli Andrus Mäll meie noorterühmast, kes kutsus meidki sinna esinema. Selle sumeda augustikuu laupäeva fotoreportaaž on tehtud ja üles seatud meie noorterühma tantsijate poolt. Pikem lugu Nõo valla lehes.

18. AUGUST- Uhti simman


Laupäeval, 18. augustil toimus Reola kultuurimaja esisel platsil traditsiooniline augustisimman. Kohe peale seda, kui vihmsadu õigeaegselt lõppes, andsid meie maja taidlejad kireva kontserdi. Õhtut vedas Contra, pikkides vahele oma lahedaid luuletusi ning tänades Ülenurme valla heategijaid. Maitsvat seljankasuppi jagati nii taidlejatele kui ka pealtvaatajatele. Ansamblid Säde ja Prii tantsitasid rahvast südaööni. Fotod ja lugu Malle ja Eints.

14. OKTOOBER- väljasõit loodusesse


Korraldasime matkapäeva Taevaskotta, et taasavastada üht looduse poolt kujundatud kaunist paika Põlvamaal. Väikese Taevaskoja uhkuseks on allikavee poolt uuristatud Emaläte. Allikavett on peetud imettegevaks ja seepärast meie tüdrukudki pesid siin oma silmi, et saada nooremaks. Koheselt selle mõju küll näha ei olnud, aga ilmselt avaldub selle imevee toime hiljem. Nii, et kannatust siis! Suurimaks koopaks on Taevaskojas kolme meetri kõrgune Neitsikoobas. Vaatamisväärsustest väärivad veel mainimist Salakuulaja kivi, Saesaare hüdroelektrijaam, liivapaljandid ja samuti ilus loodus. Suure Taevaskoja juures peeti kepikõnnikepi välkturniir Aavo ja Triinu vahel ning tantsijatele omaselt sai üks tantsulugu kah ära tehtud. Et matkale asudes oli ilm suhteliselt sombune ja niiske, siis vastavalt sellele sai ka varustust selga pandud. Kuna päeva edenedes aga ilmaolud paranesid, siis vähehaaval tuli seda hakata vähemaks võtma. Eriti "kerge" oli matk Age ja Andruse jaoks, kellel oli kaasas pisipoeg Karl Kristjan ja kellel meeldis suurem osa matkast süles matkata. Traditsiooniliselt lõppes väljasõit Lea valmistatud maitsva seljanka ühissöömisega. Samuti oli igaüks kodust head ja paremat kaasa võtnud. Nii sai kiiresti kaotsiläinud kalorid taastatud ning lõpuks meelitas supilõhn isegi päikese välja. Fotod Kalli, Malle ja Eints, jutustas Eints.  VIDEO

15. DETSEMBER

 

IV Tartu Talvine Tantsupidu Raekoja platsil. Ei ole olemas halba ilma rahvatantsijate jaoks. Lõõtsugu või õues kõle tuul, rahvatantsijal ikkagi on naeratus suul. Seekordsele tantsupeole, mis oli pühendatud tantsutaadile Ullo Toomile, oli kokku tulnud üle neljasaja tantsija. Tantsiti tuntud Eesti rahvatantse ja vanu seltskonnatantse. Lõpetuseks haarati kaasa pealtvaatajadki. Fotod Sandra ja Eints, jutustas Eints.

29. DETSEMBER

 

Nädal peale järjekordset maailmalõppu saime kokku, et selle ärajäämist pidulikult tähistada. Samuti kasutasime juhust, et teha kokkuvõtteid möödunud aastast. Seekordsele jõulu- ja nääripeole olid kaasatud ka Uhti segarühma noored. Pikk ja lai laud sai hõrgutistega kaetud ja küünaldega kaunistatud. Õnnitlesime detsembrikuu sünnipäevalapsi: Kalevit, Einot ja Andrust. Õhtu edenedes külastas meid jõulunäärivana koos siredasäärse kaaslannaga ning keda taat kutsus jõulumemmeks. Kuidagi tuttav nägi välja see memm ja sarnanes vägagi meid eelnevatel aastatel külastanud jõuluvanale. Ei tea kas siis nendest jõuluvanadest, kes vanaks jäävad, saavad siis lõpuks jõulumemmed või. Igatahes said kõik mehed kingituseks uued, käsitööna valminud lipsud ja naised olid siiralt õnnelikud oma märja kingituse üle. Natukene pahasti läks noorterühma tantsijatel, sest jõuludele eelnenud külmade ilmade ajal oli tuvipost ära hangunud ja nii ei saanudki jõuluvana teadet kätte, et ka nemad meie peol osalevad. Age ja Andrus ei lasknud kellelgi niisama istuda. Nad ergutasid muusikalise viktoriiniga meie ajusid. Siin tuli ära arvata puuduv sõna mõnest tuntud laulukesest ja siinkohal olgu öeldud, et meie tuntud kaptenilaulu laulja, kes helgematel hetketel seda laulukest puusalt tulistab, ei tea siiski selle laulu sõnu. Häbi tal olgu! Teises mängus tuli üksteisel süles istuda ja see meeldis kõigile nii väga, et mäng läks koheselt uuele ringile. Kolmandas mängus pandi proovile meie kehakeele oskused. Vahva! Oli tasakaalukas pidu, kus omavahel said kokku segarühma tasakaalukus ja elutarkus ning noorterühma sära ja särtsakus. Kirjutasid Kalli ja Eints, pildistasid Sandra, Malle ja Eints. 

« Vanemad pildid