02. VEEBRUAR


XV Viljandi talvine tantsupidu. 2005 aastal sai tantsitud esimest korda talvisel tantsupeol Viljandis ja nüüd selgus, et see jääb viimaseks korraks. Aastate jooksul meile armsaks saanud üritus sai otsa. Selle peo tegi eriliseks ka keste tantsupidu alanud tihe lumesadu- ikkagi talvega kaasas käiv nähtus. Mulgipuder oma tuntud headuses kosutas meid seekordki. Lustisime simmanil Tuulelõõtsutajate saatel. Õhtu naelaks olid läti lapsed ja austria noored tantsijad. "Tuim ja vaoshoitud" eesti publik elas tuliselt kaasa.

VIDEO 1 |  VIDEO 2 | LINK  Kirjutas ja pildistas Malle


09. VEEBRUAR


Pulmalaat. Uhti segarühma tantsijad esinesid Tartumaa kultuuripärandiaasta avapeol "Pulmalaat. Pakulõhkumisest titemähkimiseni". Meie noored kehastusid pruutpaariks (Kaia ja Andrus), kutsariks (Sõlve), hobusteks (Tanel ja Siim) ja pulmalisteks (Arli, Triin, Kristiina). Kuljuste kõlinal sisenes uhke "kaarik" Tasku aatriumisse ja seiskus pulmaväravate ees. Ülenurme kultuurirahva etteaste oligi seotud pulmaväravate kommete näitamisega. Uhti segarühm näitles ja lõi ka loomulikult tantsu. Pealtvaatajad nautisid meie särtsakat etteastet. Tänutäheks said kõik "pulmalised" sooja Uhti kõrtsi leiba.

 LINK  Kirjutas ja pildistas Kalli 


12. VEEBRUAR


Vastlapäev. Nii, nagu miljardid inimesed üle kogu maailma, tähistasime meiegi koos noorterühmaga omal kombel seda päeva. Kohale sai veetud selle tarbeks erisugust atribuutikat hokikeppidest kuni kelkudeni välja. Võisteldud sai erinevatel aladel ning kõigil oli lõbus olla. Kaotajaid ei olnud, sest kõik olid võitjad. Hiljem sai klubis ka mõned tantsud tantsitud ning siis ühise laua taga vastlakukleid söödud. Ja kõige tähtsam oli see, et kõige selle tulemusel sündis MTÜ Reola segarühm kuhu kuuluvad Uhti segarühm ja Reola segarühm. Head Mao aastat!

Pildistasid Malle, Sandra ja Eints, kirjutas Eints 


23. VEEBRUAR


Eesti Vabariigi 95. aastapäevaks pühendatud pidulik õhtu Reola kultuurimajas. Sel aastal astusid lavale Haaslava meeskoor, Ülenurme segakoor, naisrahvatantsurühm, Lisette Leopard, tantsumemmed, ansambel "Kannel Anne ja sõbrad" ning Uhti ja Reola segarühmad. Avakõne pidas vallavanem Aivar Aleksejev. Ülenurme valla aasta teo peaauhinna võitis MTÜ Kodukultuuriselts Tõrvandi. Selle liikmed kudusid TÜ Kliinikumi lastekliiniku vastsündinute osakonnale 200 paari titapapusid. Tantsuks mängis ansambel "Pstroika".

Pildistasid Heiki ja Eints, kirjutas Eints


02. MÄRTS 


Tartumaa talvine tantsupidu Kambjas. Märtsikuu esimesel laupäeval kogunes kenake hulk rahvatantsijaid Kambja vallamaja ette. Kaie (peo kunstiline juht) kamandas kõik paarikaupa, et ühise rongkäiguga peoplatsile minna. Natuke lõbusat sammumist ja varsti kõlasidki kolonntantsu helid. Algasid järjekordsed tantsud jääl ja lumel. Tantsijad tantsisid ja higistasid, pealtvaatajad vaatasid ja natukene ka külmetasid. Meie oma rahvatantsude üle tundsid aga uhkust kõik Kambjasse tulnud peolised. Pärast maitsvat putru ootas üllatusesineja Paul ning ansambel "KaksKordaKuus".

VIDEO 1 |  VIDEO 2  Kirjutas Kalli, pildistasid Sandra ja Malle


07. APRILL 


Tartumaa tantsupeo ülevaatus HTG aulas. 09. juunil toimub suurim tantsupidu sellel aastal, millest saavad osa võtta kõik Tartu linnas ja maakonnas tegutsevad rahvatantsuhuvilised. Etenduse stsenaariumi autor on Astrid Hallik ja peo üldjuht Uve Saar. Etendus kannab nime "PÜHA" ja sellest võtab osa ligi 1400 rahvatantsijat. Kohtumiseni peol siis!

 LINK  Pildistasid Malle ja teised


28. APRILL

Rahvusvahelise tantsupäeva tähistamine Taevaskojas. Peab konstateerima fakti, et kuna eelmisel aastal ei saadud korralikult hakkama Taevase Koja riigis ringikolamisega, siis tuli reisi korrata. Tubli reisiseltskond sai kokku. Noh Irdid olid ja Anne ja Lea ja Sulev ja Leppikud olid ja Kalli oli ja Peeter ka oli. No sai ju päris palju. Aga seltskond oli kõvast puust.Vallutati seni avastamata märgistatud rada, mis viis läbi padriku ja mäest üles ja alla. Leitud sai konnakudet ja naissamariitlased püüdsid päästa veel mis päästa andis. Vahepeal oli küll tunne, et kohe jõuame Põlvasse välja, aga sattusime hoopis Viimse Reliikvia radadele. Läbisime von Riesbieteri tõllast väljaviskamise koha ja sattusime ilusale sillale- koht kus Siim tõkestas pühadele õdedele küünlaid transportivat vankrit jälitajate tee. See on Otteni sild ja seal asub ka vana vesiveski ase.Ja sealt läks tee jälle tagasi kodu poole ilma igasuguste suuremate jamadeta- noh nii peaaegu. Meie 2,5 tunnine jalutuskäik lõppes loomulikult priske söömaajaga ja saades innustust värskest õhust, said ka kodused tööd kõigil tehtud. Osooni mürgitust ei tekkinudki.

 LINK  Kirjutas Peeter, pildistas reisiseltskond


8.-9. JUUNI

Peale poolteist päeva higi ja vähemal määral pisaraid treeninguplatsidel sai teoks Tartumaa tantsupidu "PÜHA". Sellest võtsid osa rahvatantsijad esimesest klassist kuni seeniorideni välja. Ära märgiti, et kõige noorem osaleja oli kogunisti juba neljaaastane. Kõige vanemat ei nimetatud. Siit ja sealt on kuulda, et olevat kena pidu olnud. Osalejatena sai seda näha paraku ainult tantsuplatsilt ja selle servalt, sest tribüünid olid hõivatud rohkete pealtvaatajate poolt. Omalt poolt täname kena peo eest korraldajaid ja Kallit, kes lavastas tantsu "Emakene, memmekene" ning muidugi meie armsaid ja kalleid tantsulapsi kellega koos me seda tantsu tantsisime. P.S. Fotosid sai hästi palju nii, et varuge aega ja kannatust.

 LINK  Jutustas Eints, pildistasid Malle, Eints, lapsed ja teised


23. JUUNI

Jaanõhtu Reola kiigeplatsil. Selleaastane jaanilaupäev eli erakordne selle poolest, et vihma ei sadanudki. Õhtusele kontserdile Reola kiigeplatsil oli kogunenud arvestatv hulk pidulisi, kellele esinesid naisansambel SoLe, Reola memmed, naisrühm ja meie. Kõne pidas ja lõkke läitis Ülenurme vallavanem. Tantsuks esines Uno Kaupmehe ansambel.

 LINK  Kirjutas Eints, pildistasid Eints ja pealtvaatajad


25. JUUNI- 01. JUULI

Puhkusereis Hispaaniasse. Kahjuks ongi siis järjekordne reis läbi saanud. Nii nende heade asjadega ongi, et need saavad hästi kiiresti otsa. Aga vähemalt oleme kõik kõvasti vaeva näinud ja selle seikluse jäädvustanud nii pildis kui videos. Võta aga reisipäevik lahti ja tee see teekond uuesti läbi. Head reisi siis!

 LINK  2013


09. AUGUST

Suvepäevad. Et mitte kauaaegseid traditsioonide rikkuda, korraldasime sellelgi aastal Peetri ja Anne eestvedamisel suvepäevad. Seekordsed leidsid siis aset kauni Võrtsjärve kaldal. Peale saabumist aega ei raisatud. Kohe, kui juuli- ja augustikuu sünnipäevalapsed said õnnitletud, läideti söed ja asuti grillima. Kui keha sai kinnitatud ja mõistus teritatud, korraldas Kalli mälumängu. Peeter oli võitjatele välja pannud originaalsed auhinnad, mis koosnesid raamitud fotodest erinevate kartuliõite sortidest. Kõik osalejad osutusid võitjateks ja said omale eelmainitud auhinnad. Järgmisel hommikul pikalt aega ei raisatud. Need, kellel oli kaasa võetud rattad, võtsid ette rattamatka natukene kaugemale ja ülejäänud matkasid peopaiga lähiümbruskonnas. Ja veelkord traditsioonidest rääkides, siis keetis Lea sellelgi korral kokku ülimaitsva seljankasupi ja kõige olulisem on see, et ta lubas, et nii kaua kui tema rühma tegemistest osa võtab, niikaua on ka suvepäevadel see supp olemas. Jesss! Peale lõunat oli kavas vigursõit ratastel ja rahvastepalli võistlus. Rattavõistlusel oli ka vigastatuid, kuid kuna vigastused olid sellised kergemat sorti, siis saadi oma jõudude ja teadmistega hakkama ning välist abi ei vajatud. Ei saa sellelgi korral jätta mainimata, et heas seltskonnas möödub aeg (liigagi) kiiresti. Järgmised suvepäevad toimuvad juba aasta pärast.

 2013 Pildistasid Malle, Eints ja teised, jutustas Eints


26. OKTOOBER

Pidu hakkab. 26. oktoobril toimus kultuuripärandi aasta ürituste raames rahvamajade avatud ööpäev: “24 tundi Eestimaa rahvamajas”. Projekti eesmärgiks oli tutvustada ja näidata, millega rahvamajas tegeletakse, väärtustada rahvamajades toimetavate inimeste tegevust ning elavdada paikkondade kultuurielu. Ööpäeva kestvas projektis osales üle 150 rahvamaja üle Eesti. Reola kultuurimaja üritus lõppes ühise kontserdiga milles osales ka meie rühm.

 2013 Pildistasid Triin ja Eints


28. DETSEMBER

RÜHMA 45. SÜNNIPÄEV. Olla või mitte olla - kas 45 on juubel või lihtsalt suur sünnipäev? Võiks ju arvata, et juubel lõppeb 0-ga aga peo panemiseks leiab põhjuse ka 5-ga lõppeva sünnipäeva puhul ja seda enam, et seda pidu sai ühildada stiililt 1968 aasta nääripeoga pika laua taga ja kohalike taidluskollektiivide esinemisega. Sedapuhku tantsisime tantse aastast 1968 ja lõpetasime tulevase tantsupeo repertuaariga. Finaaliks oli juba väljakujunenud traditsiooni kohaselt koos vilistlastega TULJAK. Täname kõiki endisi tantsijaid, sest tänu neile hoiti pidevalt AHJU soojas. Kui nüüd kassi saba kergitada, siis Reola segarühm peaks olema Ülenurme valla kõige vanem pidevalt tegutsenud taidluskollektiiv. Õhtu edenedes mängisid tantsuks lõõtsamehed Moostest Margus ja Hendrik, mängudega aitasid kaasa Age ja Andrus. Toimus ka üks uue kollektiivi esmaesinemine. Näitemängu huvilised said osa E. Vilde Vigastest pruutidest, mille esitas trupp nimega LAM (laval ainult mehed). Tänud kõigile vilistlastele, Ülenurme vallavalitsusele ja kõigile kaasaaitajatele.

 2013 Jutustas Peeter, pildistasid Triin, Karin ja Eints