04. JAANUAR

Kui Arno isaga koolimajja jõudis olid tunnid juba alanud. Teisisõnu, kui aasta läbi sai, oli meie tantsurühmal jõulupidu ikka pidamata. Hetkeline peataolek, millises võtmes peo korraldame, sai meeleoluka lahenduse. Kus häda kõige suurem, seal abi kõige lähem. Ei saa me läbi Lätita, koondusime 2. jaanuaril ülevas meeleolus, kikilipsud ees ja mitme rahvuse värvid laual. Pidu sai uhke ja pikk. Avastasime uusi mänge ja võistlusi, napilt oli aega süüa ja juua. Jõulumehel ei olnud kaasas mitte ainult PUUD EGA võluvad jõuluprintsessid, vaid ka (üllatus-üllatus) kingid, seega salmid loetud- tantsud seatud ja rõõmu palju. Kui vaid koju minnes need võtmed kadunud ei oleks olnud...
Edukat uut aastat meie oluliselt suuremaks paisunud rühmale!

Jutustasid Age ja Andrus, pildistasid Malle ja Eints 


23. veebruar

Eesti Vabariigi 98. aastapäevaks pühendatud pidulik õhtu Reola kultuurimajas. Sel aastal oli meie armas maja tänu Karel Kansveinile eriti suurejooneliselt valgustatud ja kaunistatud. Lauludega esinesid Laulustuudio Õnnemaa lapsed ja naisansambel SO-LE. Tantsuga astusid üles neli rühma- naisrühm Laululind, Reola naisrühm, Tantsumemmed ja siis meie ka. Oma esimesed lavakogemused meie ridades said kirja Eveli ja Ago. Traditsioonilised Ülenurme valla tunnustused- Aasta Sündmus, Aasta Tegija ja Aasta Tegu 2015 andsid üle vallavanem Aivar Aleksejev ja volikogu esimees Heiki Sarapuu. Eesti Puitmajaliidu esindaja andis vallale üle aasta puitmajasõbra tiitli. Sellega sai peo ametlik osa läbi ja õhtu jätkus ansambel Ummamuudu ja Üllar Jörbergi muusika saatel hilise ööni.

 Kirjutas Malle, fotod Sandra ja Eints 


05. MÄRTS

IX Talvine tantsupäev Kambjas. Ja jällegi üle hulga aja leidsime ennast tantsimas Kambja Talvisel tantsupeol. Peale tavapärast kiiret rongkäiku oligi käes tantsuaeg, sedapuhku ainult segarühmadega. Tantsu vihuti nii, et talveriietus tundus suisa kohatuna. Tantsud olid Oige ja Vasembast kuni Jooksupolkani välja. Kui olime ka traditsioonilist putru maitsnud siis oligi aeg nautida osalejate lavalisi oskuseid ja etteantud koduseid ülesandeid mis olid ajendatud vanasõnadest. Peab nentima, et fantaasial ei ole piire ja nii mõnigi ülesanne sai oma lahenduse alles kohapeal. Jalakeerutuseks mängis Väägvere külakapell. Oli armas väike pidu!

 Kirjutas Peeter, fotod Eints ja Peeter 


29. MAI

Tartumaa tantsupidu.Tartumaa 2016. aasta tantsupidu "Hingepuu" toimus 29. mail Raadi mõisas. HINGEPUU oksakeseks Raadi mõisapargis olime ka meie. Laupäevases proovis leidsime oma märgid ja tundsime rõõmu, et saime tantsida nii nagu harjutanud olime. Tartumaa tantsupeol vihtusime reilenderit Tantsuloos, kudusime kangast Rehetoa tantsudes, hõiskasime "Nüüd tulge tantsima!" ja tunnetasime hingerahu. Raadil ootas meid "kodu nädalavahetuseks"- suur ilus telk. Tantsuplatsil saime tunda kõrvetavat päikest, külma tuult, lendlevat tolmu ja ebatasast maapinda. Kõik need jätsid jäljed ninadele, põskedele, silmadele ja ühele jalale. Väikeste kadudega olime osalised Hingepuu loos. "Ilus pidu!" ütlesid meie perekonnad ja sõbrad. "Olime õnnelikud", ütleme meie.

 Fotod Eints, kirjutas Kalli 


22. JUUNI

Ülenurme Jaanipäev Eesti Põllumajandusmuuseumis kell 19.00. Käes on 31. august ja homme algab juba september. Lapsed ja õpetajad lähevad kooli ja kaugel need jõuludki enam on. Seetõttu ongi just praegu ülimalt paras aeg vaadata veidi tagasi, et meenutada möödunud jaanipäeva.
 

 Fotod Eints 


25. SEPTEMBER

Pühapäev looduses. Nädala jagu päevi tagasi saime Kallilt järgneva kirja:
Tere, vahvad segarühma tantsijad!
Läheme matkama, et jalad saaks liikuma ja metsaõhk virgutaks meeli. Pühapäeval, 25 septembril kell 10 kohtuksime Põlvamaal Kiidjärvel. Võtame ette kaks matkarada, sest kahepäevased suveseiklused jäid ju pidamata.
1. RMK Kiidjärve Looduskeskuse juurest algab Roiopalu matkarada, mis pakub hõrku Lõuna loodust.
2. Pärast mõnekilomeetrist autosõitu Kiidjärvelt Kärsa suunas jõuame Valgesoole, et läbida väike tähenduslik sooring. Eelluure ütles, et Valgesoo rajal on mõnusad piknikukohad.
Seega matkakott toidumoonaga selga ja teele! Mis sa arvad? Tervitustega,Kalli.
No mida sa siin ikka pikalt arvad. Seljakotid seljas saigi kogu eelmainitud teekond madusid, kärbseseeni ja muid ohtlikke ja vähem ohtlikke floora/fauna esindajaid ning päikeselist ja mõnusat ilma trotsides läbitud. Värske õhu ja hea seltskonna sümbioos lõid ka häid mõtteid algavaks tantsuhooajaks.  

 Fotod Eints ja Andrus, tekst Kalli kirja põhjal Eints 


11.NOVEMBER

Reola kultuurimaja 50. Pidulik koosviibimine algusega kell 19.00.
Ulatusliku noorenduskuuri läbi teinud kultuurimaja uhiuuel parketil esinesid kohaletulnud külalistele majas tegutsevad kollektiivid. Ja nagu juba sajandite jooksul tavaks on saanud, jätkus pidu peale kontserti, kõnesid ja õnnitlusi tantsu ja tralliga. 

 Fotod Eints ja Sulev, tekst Eints 


03.DETSEMBER


Tartumaa talvine tantsupidu.
 Turja saab ikka hästi märjaks, kui talvel õues tantsida. Tõestasime seda Raekoja platsil ligi kaheksasaja tantsijaga koos keerutades ja hüpeldes. Kokku said tantsupärand Anna Raudkatsilt, laul ja viisijupid Toomas Lungelt, sõna Märt Agult ning lustlikud rahvatantsijad. Tantsuringi haarasime ka pealtvaatajad. Olime nii tublid ja loomingulised, et meist tehti ka kinopilti televiisorisse! Talv on toredalt alanud!

  VIDEO Kirjutas Kalli, fotod Eints