28. JAANUAR

Tartumaa Talvine tantsupidu Kambjas. Kümnes talvine tantsupäev Kambjas erines eelmistest. Õppisime Vaike Rajaste juhendamisel Anna Raudkatsi üles kirjutatud tantse. Õhtul olime osalised etendusest „Hopp, Johanna!“, mis oli pühendatud tantsuemale. Nautisime talve, etendust ja tantsimist.

Fotod Eints, kirjutas Kalli 


3-5. veebruar

Tantsulaager Toilas. Tantsulaagri märksõnad- Toila, SPA, termid, vesi, restoran, keel, vene, eesti, muusika, revüü, trenn, tants, pallid, jooga, Wellness, massaaž, krüo, baro, naps, naer, nali, vaikus, meri, lumi, jää, kivid, Kukruse, Purtse, sõit.

 Fotod Eints, kirjutas Kalli 


23. veebruar

Info
Eesti Vabariigi 99. aastapäevaks pühendatud pidulik õhtu Reola kultuurimajas.

 2017 


25. MÄRTS

Info
Tulemine ja olemine Torma Rahvapeol.
Märtsikuu 25.kuupäeval panime piduriided selga ja seadsime end teele, et jõuda Jõgevamaale. Tulemine oli tore ja tuttav, sest aastate jooksul on tee Tormasse Reola segarühma tantsijatel juba üsna lühikeseks sõidetud. Olemine Anna Raudkatsile pühendatud Torma Rahvapeol oli soe, lustlik ja hariv. Torma naisrühma pikaaegne juhendaja, sõnaosav ja väsimatu Luule tutvustas kõikidele pidulistele Anna Raudkatsi laulumängude lugu. "Anna Raudkatsi tõekspidamised ja püüdlused olid suunatud emakeele, muusika, liikumise, mängimise ja tantsimise vaheliste seoste loomisele, mis andis tema elutööle tõelise väärtuse" /rmt. "Laulumängud lastele" Tln. 1928/. Rahvapeol osalenud rühmad: Torma naisrühm Lahe, Laiuse- Sadala segarühm, Paunvere Tootsid- Teeled ja Reola segarühm on just Raudkatsi sõnade järgi tegutsenud. Kõik rühmad näitasid oma tantsudega rõõmu, lusti, hoogsust, väärikust, mängulisust ja armastust eesti rahvatantsu vastu. Vahva oli vaadata erinevate tantsuloojate rahvatantse ja laulda- mängida Torma kapelli saatel Anna Raudkatsi kogutud laulumänge. Sõpradega kohtuda ja sõprade juures olla on alati tore. Kaunis küünal jääb meenutama mõnusat tulemist ja olemist Torma rahva seas. Aitäh, Torma naisrühm, et saime olla teie külalised.

 Kirjutas Kalli 


28. APRILL

Reola naisrühma 40. juubel.  VIDEO Fotod Eints  


30.APRILL

Metsa-, matka ja tantsupäev.
Segarühmale ju meeldib mööda metsi matkata. Tantsupühapäeval Voorel (mäel) saime tegu jätkata. Lea meid ritta võttis ja hüüdis: „ Metsa lustiga!“ Üles, alla, alla, üles, ei me hoidnud väeteid süles. Ullo Toomi tantsu ka tantsisime hoolega. Küll on tore olla koos! Küll on maitsev sai ja moos!

  VIDEO Fotod Eints, kirjutas Kalli  


6. MAI

Teeme ära talgupäev Reolas. Kui Kalli ema ja tütrega koolimaja juurde jõudis, oli neil talgusupp juba valmis keedetud. Supp pakiti hellalt tekkidesse ja „Teeme ära“ võis alata. Kaks meest (Margus ja Tõnu) tõmbasid saed käima, et võsa maha võtta. Naised haarasid rehad ja prügikotid ning ründasid lehmakookide ja vanade puulehtedega kaetud endist muruplatsi. Hoogsale riisumisele lisaks lasti ka jutul voolata, sest peaaegu kõik olid selle kunagise armsa Reola 8 kl. kooli vilistlased. Kõigil oli häid mälestusi kooliajast ja üksteist tunti juba lapsest saati. Suppi süües peeti maha ka mõttetalgud, et mida selle õnnetu ja laguneva majaga ette võtta. Ideaalis võiks sellest saada uuesti kool või seltsimaja kus käsitööd teha…  

 Fotod Sandra, kirjutas Malle


22. JUUNI

Ülenurme Jaanipäev.
Ülenurme  valla ja Eesti Põllumajandusmuuseumi jaanipäev 2017, kell 19.00. 

 

 2017 


11.-13.AUGUST

Ringreis- suvepäevad Kihnus ja Kihnu tantsu päev.  VIDEO 2017