Jalutuskäik ümber Pühajärve, 27. aprill

Rahvusvahelist tantsupäeva tähistasime Otepääl matkates. Nagu meil juba tavaks on saanud- algul ei saa kuidagi vedama ja hiljem ei saa pidama. Kui algul otsustasime jalutada nii ca 3-4 lahjat kilomeetrit siis välja tuli tervelt 14 km ehk tubli ringike ümber Pühajärve. Jalad sai soojaks ning Pühajärve sõjatamme juures ka oma sõjatants ära tehtud. Sellel aastal oli Tantsupäeva tantsuks Terve vald (video). Tehtud. Loomulikult lõppes päev piknikuga.


 Kirjutas Peeter, filmis Kati, fotod Eints Tule tulemine, 20. juuni

Kui laulupeotuli Kambjasse, koorilauluhälli jõudis, oli Reola SR juba kultuurimaja ees valmis. Pidin siis kõned ja laulud ära kuulama, tuletõrviku vastu võtma ja villisesse istuma, et neile järele sõita. Teekond oli põnev. Tuul tuhises. Möödujad lehvitasid. Tulemeeskond viskas nalja. Kultuurimaja juures tantsijad juba ootasid. Käest-kätte andes liikus tuli Aime- Laineni, kes tuletõrvikut väga väärikalt hoidis. Meie tantsisime ja saatsime tule rõdule puhkama. Kümnekonna päeva pärast süttis tuli Tallinna lauluväljaku tuletornis.


  VIDEO Kirjutas Kalli, fotod ja video Lauri  Lõõtspillipidu Harmoonika Põlvas, 20. juuli 

Kavaliku kanged tantsijad Konguta rahvamajast kutsusid meid osa saama 20. juulil Põlva Intsikurmus toimunud lõõtspillipeost Harmoonika 2019. No oli see vast üllatusi täis pidu! Laval oli igas vanuses pillimehi ja lauljaid ning mändide all "täismaja" pakutavat nautimas. Ei puudunud peolt ka vingu ajamine- selle eest hoolitses Põlvat väisama tulnud Herbert Ving. Lisaks tantsudele "Pillimehe leib" ja "Tuljak", mida saime mõned korrad ikka harjutada, tuli meil paari tunniga selgeks saada Andre selleks peoks kohandatud seaded lugudele "Koduküla nõmmed" ja "Kõrtsu polka". Aga... väga ägedad, lustlikud ja tempokad seaded olid. Kirjutasin enda arvates kõik korralikult Kalli jaoks ka üles. Ja siit üks näide- kas pole põhjalik teise tuuri kirjeldus:

...Tüdruk sisse- üks-kaks-kolm-põmm jalg vastu maad, sest sel ajal olid poisid pööranud kõrgete kätega (3 löögil vist?) ringi kõrgete kätega teistpidi. Mõte selles, et kui tüdruk jõuab ringi, kus poiss on näoga, siis ringi jõudes näeb tüdruk vaid poisi selga. See mäng kestab poiste jaoks veel kolm korda. Tüdrukutele kaks korda, sest viimasel korral jääb tüdruk sisse (kavaldades poisi üle) ja sammude asemel lööb paremat jalga neli korda vastu maad. Tüdruku sisse välja liikumisel jäi meelde selline rütm: sisse_üks-kaks-kolm-põmm käed puusa, välja_üks-kaks-kolm-põmm käed puusa, sisse_üks-kaks-kolm-põmm käed puusa, ja sees_põmm-põmm-põmm-põmm. Kui nüüd viimasel korral poiss pöörab uuesti ringi sisse, on üllatus ja pahameel mõlemal pool...

Kirjutas Kati, videod Tallinna Televisioon  Suvepäevad Läti Vabariigis, 16-18. august

...ei saand me läbi Lätita. Nii algas Kati kirjutatud kokkuvõttev kiri sellest reisist ja kiri ise muutmata kujul siis järgmine:
Sveiki
Selleks, et hinnata, kas "oled naabrist parem?", tuleb naabritel külas käia... Lätlased olla aastaid tagasi Lennart- Georg Merile hakanud kurtma, et Eestis on kõik parem, kaubad odavamad, linnad ilusamad, elu kergem üleüldse... Hr Meri oli selle peale vastanud: "Jaa, mitte ainult see, vaid ka naabrid on meil paremad."
Kas ja kus on parem, saime kõik möödunud pikal nädalavahetusel hinnata :). Hindamisaktsioon oli aeganõudev alustades Puhtsüdamelise Polotsi vürstinna Jefrosinja nimelisest kirikust, lõpetades ettekujutusega järgmisel aastal avanevast pildist Cesvaines. Hindamist mõjutasid ka kõik läbitud objektid ja vaated Ludza, Aglona, Preili, Livani ja Rezekne piirkonnas- loodame, et Eintsil on aega ja mahti jäädvustatut ka meie koduleheküljele teistele kadestamiseks üles laadida:). (noh, nüüd lõpuks oli, vahemärkus Eintsilt)
Baldies kõikidele vastupidamise eest ja ludzu viperuste pärast. Loodan, et Razna järve äärses Apelsinsis "saamata sauna":) saite kodus kätte, sh sarnase saunajärgse olemise nagu Preili nukumuuseumi nukkudest taarkal- maamkal (foto nendest).
Laba diena ja kohtumiseni tänaõhtuses tantsuproovis Reolas.

Korraldustoimkonna nimel Katrin

Kirjutas Kati, fotod Eints ja Malle  Sügismatk Vitipalus, 13. oktoober

Päike. Puud. Lehed. Seened. Sammal. Vesi. Vaade. Vikerkaar. Pilved. Trepid. Jõgi. Inimesed. Naer. Lõbu. Jutud. Sünnipäev.Kirjutas ja fotod Kalli  Torma naisrühm 20, 23. november

Öeldakse ikka, et tark ei torma. Aga just meie tormasime Torma poole. Ja Tormas olid ju 20 aastased naised. Puhta noored ja rõõsad. Tormas on alati kuidagi hea ja turvaline, sõltumata sellest, kas õues siis tormab või ei. Peale peoperenaiste esinemist anti võimalus ka meile ja seekord tuli esitamisele Ukuaru. Peoperemehed või õigemini siis -naised palusid külalistel esitada ka üks kiiksuga tants. Sedapuhku tantsisime Oige ja Vasemba, aga seda pisut teises võtmes. Kuna muusika pole meie kulgemist juba ammustest aegadest seganud, siis sellest ajendatuna kasutasime seekord ABBA muusikat. Tuli välja küll. Aga iga pidu saab ükskord otsa ning väljas ootas meid buss ja ammutuntud tõde on see, et bussisõit on ajavõit. Polnudki juba ammu bussiga sõitnud. Tore oli. Tänud kutsumast, Torma naised!


  VIDEO 1   VIDEO 2 Kirjutas Peeter, fotodvideod Eints  Tartu talvine tantsupäev, 14. detsember

Kaheteistkümnenda peo kunstiline juht Kelli Kärsna palus tantsurahval juba sügisel välja valida kõige- kõige lemmikumad tantsud mida seekordsel tantsupäeval kõige enam tantsida soovitakse. Ka meie otsustasime taas seekord nende 800 tantsija hulka kuuluda, et kõik 14 parimat ja mõnusamat tantsu kaasa lüüa. Meie tantsuplats oli kohe uhke kuuse kõrval. Kallil õnnestus üks pealtvaataja, kes osutus ühe rühma tantsujuhiks, ära rääkida, et meid ikka rohkem oleks ja läkski hooga tantsuks lahti. Põsed said punaseks, nahk märjaks ja silmad särama küll.

Kirjutas Malle, pildistas Sulev  Jõulupidu, 17. detsember

Meie jõulupeol läks ikka päris mitu asja teisiti kui tavaliselt. Viimastel aastatel oleme ikka kokku saanud uue aasta esimestel päevadel siis sedapuhku pidasime seda pidu juba detsembris. Ka Jõuluvana tegi triki ja jättis kingid keset saali põrandat ja kihutas tuhatnelja edasi. Eks me siis krabasime sealt mis krabada andis. Aga kuna vanamees Jõul meie õhtut ei suvatsenud sisustada siis ühiste jõududega tegime seda ise. Tuli välja nagu alati ehk siis ikka hästi. Häid jõule!

Kirjutas Peeter, paar pilti Eints